Elverumsutstillingen

ELVERUMS UTSTILLINGEN LØRDAG 7. AUGUST 2010

Resultater

Katalognr:SPISSHUNDERPremie: 
 Finsk Spets
Åpen klasse Hannhund
Ring: 2 Dommer: Øybakken, Kjell  
    
1Oskar NO38799/09, 17/03/09, Rød E: Wilhelmsen, Marius O:  
 Knutsen, Tom Øyvind, 3027 Drammen (INT NORD UCH N JCH1pr. /1 
 NV-06-07-08 Vit Mossens Birk - Zita)(w)  
    
 Brukshundklasse Hannhund
2Laris S40337/2007, 25/04/07, Rød E: Nordhagen, Oddbjørn, Ydalirvn  
 24, 2409 Elverum O: Vestling, Joakim, Sverige (INT NORD JCH N1pr. /1 
 UCH NMHF-02 Vardos Ralli - Meja)(w)  
    
 Brukshundklasse Tispe
3Fort Hjort Myra 07724/08, 20/02/08, Rød E: Viddal, Rune, Tåsåsv.  
 98, 2320 Furnes O: Bjørnbet Tore, 7028 Trondheim (NORD UCH FINIM 
 JCH Rippeläisen Nipa - NORD JCH NMHF06 NMHF09 Tiukka)(w)  
    
4 Raija 14465/04, 12/04/04, Rød E: Støkket, Kent, Strandbygdvn 103,  
 2408 Elverum O: Flinterud, Oddbjørn, 2223 Galterud (INT NORD2pr. 
 JCH N UCH NMHF-02 Vardos Ralli - Miska)(w)  
    
4NV-09 Fort Hjort Pirkko 07725/08, 20/02/08, Rød E: Torp, Jens O:  
 Bjørnbet Tore, 7028 Trondheim (NORD UCH FIN JCH Rippeläisen1pr. /1 cert 1BTK BIR 
 Nipa - NORD JCH NMHF06 NMHF09 Tiukka)(w)  
    
    
 Jämthund
Ring: 1 Dommer: Haagenrud, Nils-Erik  
 Juniorklasse Hannhund
6Älglusen Hermod S34290/2009, 17/05/09, Grå E: Skjærbekk, Kjetil,  
 Furutun, 2410 Hernes O: Pettersson, Joakim Og Marie-Louise,  
 Sverige (Tarok - SJ(L)CH Ullisjaurlandets Raija)(w)1pr. /2 
    
7Kaparvikens Birk NO43662/09, 24/04/09, Grå E: Berg, Stian, 2653  
 Vestre Gausdal O: Brenno Øyvind, 3550 Gol (N J(L)CH SE J(L)CH N  
 SE UCH Botnebekken's Arro - N J(L)CH Kirjesålandets Orka)(w)2pr. 
    
8 Folldalen's Aras NO56896/09, 28/09/09, Grå E: Søberg, Ståle Og  
 Helge Gunnar, Gamleveien 6c, 2344 Ilseng O: Moen, Jon Erik, 6653  
 Øvre Surnadal (N J(B)CH N J(L)CH N UCH Koldalens Pan - N UCH  
 Vargtjønnbekken's Sara)(w)1pr. /3 
    
9 Älgskallets Elo S60791/2009, 19/09/09, Grå E: Skjærbekk, Kjetil,  
 Furutun, 2410 Hernes O: Karlsson, Ronny, Sverige (SJ(L)CH S UCH  
 Ryvikens Poker - SJCH Älgskallets Lizzi)(w)2pr. 
    
    
 Unghund Klasse Hannhund
100010 Bk-Torres NO45025/09, 06/05/09, Grå E: Aamodt, Øystein,  
 Heggebærvn 29, 2409 Elverum O: Kronberget, Bjørnar, 2653 Vestre  
 Gausdal (N J(L)CH SE J(L)CH N SE UCH Botnebekken's Arro -  
 Kingiuna's Ronja)(w)1pr. /2 
    
11Sam-2-Line NO46228/09, 01/02/09, Grå E: Bentsen, Asle, Postboks  
 141, 8251 Rognan O: Pedersen, Line/Bentsen, Asle, 8050 Tverlandet  
 (N UCH Lucas-Line - Haresjøen's A-R Sari)(w)1pr. /1 HP 
    
12Bk-Ratso NO45024/09, 06/05/09, Grå E: Mathisen, Per O:  
 Kronberget, Bjørnar, 2653 Vestre Gausdal (N J(L)CH SE J(L)CH N  
 SE UCH Botnebekken's Arro - Kingiuna's Ronja)(w)1pr. /3 
    
13Älgskallets Dennis S31856/2009, 29/03/09, Grå E: Forårsveen,  
 Stefan, Friggveien 38, 2409 Elverum O: Karlsson, Ronny, Sverige  
 (SJ(L)CH Nordjämtens Atoz - S UCH S N J(L)CH Älgskallets  
 Aritza)(w)2.pr 
    
 Åpen Klasse Hannhund
14Jaktvollens Balto 03431/05, 23/01/05, Grå E: Broen, Petter O: Kvam  
 Snorre Ward Og Eilertsen Nina Mari, 7052 Trondheim (INT N S UCH  
 N J(B)CH Jaktvollens Sarek - INT N UCH SV-04-06 N J(B)CH1pr. /1 Cert 1BHK BIR BIG 
 Tulta)(w)  
    
 Brukshundklasse Hannhund
15Ristjernet's Alto Sasso 13813/07, 29/05/07, Grå E: Skjærbekk,  
 Kjetil, Furutun, 2410 Hernes O: Engebråten Stein, 2230 Skotterud (S  
 JCH Kastor - Tjärnbackens Raja)(w)1pr. /2 
    
16Loke 03983/05, 27/12/04, Grå E: Dalsaunet, Per Ivar O: Aagård, Siw2pr. 
 Ellinor, 7882 Nordli (N UCH N J(L)CH King - Östholmens Bira)(w)  
    
17Bonzo NO31615/09, 15/05/08, Grå E: Tangen, Robin Alexander1pr. /1 
 Vethe O: Martinsen, Jan Werner, 2150 Årnes (N J(L)CH Fäbohöjdens  
 Freddy - Skunckenbergs Nahla)(w)  
    
18N J(L)CH Rugg 24829/06, 04/09/06, Grå E: Thon, Bjørn Einar, 2943  
 Rogne O: Thon, Bjørn Einar, 2943 Rogne (FIN UCH NORD J(L)CH  
 Ottu - N J(L)CH Pippi)(w)IM 
    
19 FIN J(L)CH Onnivaaran Allu FIN25574/06, 19/03/06, Grå E: Dokk,  
 Bjørn Håkon, 2647 Sør-Fron O: Kontkanen, Jarmo, Finland (FIN JCH  
 Ketorannan Rolle - FIN JCH FIN UCH Raikukorven Gnippe)(w)1pr. /3 
    
 Juniorklasse Tispe
20 Rinnens Izi S60350/2009, 11/09/09, Grå E: Gärdling, Matts,  
 Murkelvägen 25 D, 66342 Hammarö, Sverige O: Birgitta Salama,  
 Årjäng, Sverige (SJ(LÖ)CH Tulle 2 - J Rinnens Thea)(w)1pr. / 2 
    
21Tuula NO41525/10, 24/10/09, Grå E: Øksendal, Geir Og Kristin,  
 Bringsdalsveien 143, 4519 Holum O: Nesland, Tommy, 4519 Holum  
 (Risvollen's Ziko - Härkilas Donna I V)(w)1pr. /1 HP 
    
 Unghund Klasse Tispe
22Kaisa NO46230/09, 01/02/09, Grå E: Bentsen, Tove O: Pedersen,  
 Line/Bentsen, Asle, 8050 Tverlandet (N UCH Lucas-Line -  
 Haresjøen's A-R Sari)(w)1pr. /1 
    
23 Bk-Aya NO45030/09, 06/05/09, Grå E: Brænd, Odd Jonny O:  
 Kronberget, Bjørnar, 2653 Vestre Gausdal (N J(L)CH SE J(L)CH N  
 SE UCH Botnebekken's Arro - Kingiuna's Ronja)(w)1pr. /2 
    
24 Kongeposten's Tequila NO38593/09, 29/09/08, Grå E: Mobekk,  
 Steffen, Rasta, 2480 Koppang O: Evensen Stein Erik, Sonja Og Ole  
 Thomas, 2164 Skogbygda (FIN JCH Raikukorven Ilo -  
 Gjærsøyvangen's Jenna)(w)2pr. 
    
25Stubsjøen's Mira NO43674/09, 13/04/09, Grå E: Tronsmed, Stig O:  
 Stene, Johan/Stubsjøen, Borghild Johanne, 7213 Gåsbakken (N  
 J(L)CH Dølhøyden's Kastor - N UCH Larsudden's Taiga V)0pr. 
    
 Åpen Klasse Tispe
26 Troja 13042/08, 12/03/08, Grå E: Lillåsen, Jon Otto O: Engen Roger/  
 Sletten Rolf, 2265 Namnå (FIN N J(L) CH Rusmosan Riki -  
 Renkirannan Ailu)(w)2pr. 
    
27Västjämtens Catja S69198/2004, 19/11/04, Grå E: Flugsrud, Anders  
 O: Antonsson, Peter, Sverige (S UCH S JCH Bleckås Khan - Kipparis  
 Akka)(w)2pr. 
    
 Brukshundklasse Tispe
28Jaktvollens Pia 08250/08, 28/02/08, Grå E: Granås, Torgeir, 7570  
 Hell O: Kvam, Snorre Ward, 7624 Ekne (FIN S JCH FIN N S UCH  
 NORDV05 Robin - INT N UCH SV-04-06 N J(B)CH Tulta)(w)1pr. /1 
    
29 Tindra 05450/07, 03/02/07, Grå E: Lo, Ove Helge, Orklaveien 162,  
 7335 Jerpstad O: Lo, Ove Helge, 7335 Jerpstad (N UCH N J(L)CH  
 Elgkollen's Sako - Klövkampens Ina)(w)2pr. 
    
30Älgens Tira S25192/2008, 19/03/08, Grå E: Røilid, Åge, Helga Viks  
 Vei 9, Mosjøen, 8657 Mosjøen O: Edfors, Lennart, Sverige  
 (Norlibergets Lurv I I - Härkilas Pixa I)(w)1pr. /2 
    
31Hjortlias Raya 03758/07, 11/02/07, Grå E: Hidemstrædet, Iva,  
 Nordherad, 2680 Vågå O: Torjul, Aina, 2322 Ridabu (INT N UCH N  
 J(B)CH Bäckmyras Isak Iii - INT N S UCH N S J(B)CH Asplias  
 Rita)(w)IM 
    
 Karelsk Bjørnhund
Ring: 2 Dommer: Øybakken, Kjell  
    
 Juniorklasse Hannhund
32 Nitro NO48472/09, 23/06/09, Sort/Hvit E: Hansrud, Kristoffer O:  
 Gunnes, Torbjørn, 7391 Rennebu (Jekkabackens Råni - Kärväksen  
 Mira)(w)0pr. 
    
 Juniorklasse Tispe
33 Råbockens Jewel fin22478/09, 04/03/09, Sort/Hvit E: Stubberud,  
 Jarle Og Kari, Vinlandv 10, 2881 Aust-Torpa O: billgren ,jan, sf-328 30  
 riste, Finland (FIN JCH FIN UCH Kortenivan Riki - Molssin Sinni)(w)0pr. 
    
 Norrbottenspets
Ring: 2 Dommer: Øybakken, Kjell  
    
 Unghund Klasse Tispe
34 Zara NO57643/09, 21/02/09, Brun/Hvit E: Holt, Ingrid/Vestby, Per K.  
 O: Flaen, Harald, 4540 Åseral (Morstobäckens Timy - Klackebos  
 Flora)1pr. /1 
    
 Brukshundklasse Tispe
35Joutsenvaaran Nasti FIN56715/08, 01/11/08, Hvit/Brun E: Tveråen,  
 Lars-Erik, Neverholtet, 2435 Braskereidfoss O: Mäkelä, Kristiina,  
 Finland (Pohjanukon Salama - INT FIN S EST PL UCH FINV06  
 Joutsenvaaran Becky Lou)(w)1pr. /1 Cert 1BTK BIR 
    
 Norsk Elghund Grå
Ring: 1 Dommer: Haagenrud, Nils-Erik  
    
 Juniorklasse Hannhund
36Storbringens Pelle NO51450/09, 02/07/09, E: Svendsberget, Arnt  
 O: Floden Johnny, 2408 Elverum (S UCH S JCH Kleggelia's Trym -  
 Effi)(w)2pr. 
    
37Jerv NO52888/09, 12/08/09, Grå E: Enerstvedt, Vebjørn O: Modell,  
 Gunnar, 7822 Bangsund (Elgjakten's Skog - Malmbos Kativa)1pr. /4 
    
38 King NO51697/09, 09/04/09, Grå E: Ophus, Odd O: Lundberg, Bjørn  
 Willy, 2410 Hernes (FIN UCH FIN JCH N J(L)CH Karpaasin Pave - N  
 S J(L)CH N S UCH Blomskogens Kaisa)2pr. 
    
    
39 Mr-Zanto NO39714/09, 12/03/09, Grå E: Halvorsen, Åge O:1pr. /2  HP 
 Halvorsen, Torbjørn, 2485 Rendalen (N UCH N JCH Fk-Rai -  
 Mira)(w)  
    
40Tortåsen's Remi NO31942/10, 03/11/09, Grå E: Weflen, Tone,  
 Hårråveien 12, 7228 Kvål O: Holsing, Ola A/Holsing, Jakob Olav,  
 7760 Snåsa (Kvernmomarka's Rapp - Tortåsen's Lilli)(w)1pr. /3 
    
41Ragg NO47717/09, 06/03/09, Grå E: Tømmerholen Gøran Og  
 Vegard O: Weberg, Jan Ole, 2218 Lundersæter (S UCH NORD FIN  
 J(L)CH Koimyra's Storm - Kora)(w)2pr. 
    
42Mr-Varg NO39715/09, 12/03/09, Grå E: Finstad, Ove O: Halvorsen,  
 Torbjørn, 2485 Rendalen (N UCH N JCH Fk-Rai - Mira)(w)2pr. 
    
43 Karhu NO47715/09, 06/03/09, Grå E: Eriksson, Per Arne O: Weberg,  
 Jan Ole, 2218 Lundersæter (S UCH NORD FIN J(L)CH Koimyra's  
 Storm - Kora)(w)2pr. 
    
44Opsahlåsens Bonzo NO40757/09, 18/03/09, Grå E: Moen, Jan  
 Sverre O: Brøtmo Kåre, 2415 Heradsbygd (N UCH N J(B)CH Balder  
 Av Tallo - N J(B)CH Smalmyras T-R Silva)(w)1pr. / 1 HP 
    
45 Tjuvsæterknappen's Jærv NO55423/09, 12/08/09, Grå E: Korntorp,  
 Geir Ove O: Tråstadkjølen Kjell Magne, 2240 Magnor (Storbringens  
 Strix - Pia)(w)2pr. 
    
 Unghund Klasse Hannhund
46Opsahlåsens Karo NO40758/09, 18/03/09, Grå E: Vuttudal,  
 Oddmund O: Brøtmo Kåre, 2415 Heradsbygd (N UCH N J(B)CH  
 Balder Av Tallo - N J(B)CH Smalmyras T-R Silva)(w)1pr. / 1 CK 
    
47 A.F.Elgkronas Tass NO37229/09, 03/02/09, Grå E: Lien, Jan,  
 Torpaveien 19, 2607 Vingrom O: Fossmo, Arne, 2630 Ringebu (FIN  
 JCH Lehtikankaan Niki - A.F.Elgkronas Tinca)(w)1pr. / 2 
    
48 Skinnemoens Max NO43569/09, 02/05/09, Grå E: Løken, Sigurd,  
 Hyttabakken 32, 2740 Roa O: Eidal, Leif, 3350 Prestfoss (N J(L)CH  
 Grom Av Jeskefjell - N J(L)CH Skinnemoens Tara)(w)2pr. 
    
49Grytosens Hero NO46209/09, 18/04/09, Grå E: Rådal, Jorulf Georg  
 O: Skogum Egil, 2682 Lalm (N J(L)CH Goliat - Katla Av Kvernenget)2pr. 
    
50 Sessukan Hero FI21024/09, 04/03/09, Grå E: Krågsrud, Bjørn,  
 Vestbygdveien 206, 2743 Harestua O: Juntunen, Arja Og Juhani,  
 Finland (FIN JCH Paloahon Nova - FIN JCH Sessukan Ruuti)(w)3pr. 
    
51 Rocky NO47716/09, 06/03/09, E: Nytrøen, Stig, 422 Skakkland,  
 2219 Brandval O: Weberg, Jan Ole, 2218 Lundersæter (S UCH  
 NORD FIN J(L)CH Koimyra's Storm - Kora)(w)1pr. 
    
52Mico NO37966/09, 30/03/09, Grå E: Nordseth, Trond Og Anne Guri  
 O: Kaarfald, Trond, 2411 Elverum (N S J(L)CH N S UCH Jarko -  
 NORD J(L)CH Zorba)(w)1pr. /4 
    
53 Opsahlåsens Finn NO40756/09, 18/03/09, Grå E: Solberg, Ole  
 Kristian O: Brøtmo Kåre, 2415 Heradsbygd (N UCH N J(B)CH Balder  
 Av Tallo - N J(B)CH Smalmyras T-R Silva)1pr. /3 
    
54Pei Fang Rago NO51225/09, 27/04/09, Grå E: Uthus, Terje, Grylling,  
 2410 Hernes O: Holmli, Marianne, 7650 Verdal (N FIN J(L)CH  
 A.F.Elgkronas Jerv - NORD J(L)CH Pei Fang Zena)(w)3pr. 
    
55Varjdalen's Tk Bamse NO41023/09, 09/04/09, Grå E: Skogsrud,  
 Kjell O: Stene, Even, 7335 Jerpstad (N UCH Skinnemoens Boss -  
 Varjdalen's T K Tinka)1pr. 
    
 Åpen Klasse Hannhund
56 Losnabakken's K-E Kayaq 17096/08, 19/06/08, Grå E: Bjørnstad,  
 Verner O: Langset Geir Og Berit, 2635 Tretten (SJCH SUCH FINJCH  
 FINUCH Brattefjälls Ero - Kiara)(w)2pr. 
    
57Birk 08341/08, 04/03/08, Grå E: Olaussen Bjørn/ Olaussen Marius O:  
 Skuggedal, Jan Helge, 3270 Larvik (FIN JCH N J(L)CH Tamikkalan  
 Repe - Sara)(w)2pr. 
    
58Bagskjuldalen's Mats NO36500/09, 07/03/09, Grå E: Hagen, Ole  
 Morten O: Ouff, Per Olav, 3164 Revetal (N J(L)CH FIN JCH År-Rapp  
 - Bagskjuldalen's Trixi)(w)2pr. 
    
59 Grytosens Grym 10298/08, 14/03/08, Grå E: Furuseth Terje/ Hagen  
 Ole M. O: Skogum, Egil, 2682 Lalm (N J(B)CH King - Katla Av  
 Kvernenget)(w)1pr. /1 
    
60Teo 19791/08, 07/05/08, Grå E: Kristiansen, Svenn Kristian, Tuven  
 Ranch, 2415 Heradsbygd O: Storholm, Jan Erik, 2460 Osen (Rex -  
 Vindmyras Tinka)(w)3.pr 
    
61Dougie NO43185/10, 18/02/08, Grå E: Moen, Karina, 6386 Måndalen  
 O: Moen, Jon A, 6386 Måndalen (FINJCH SJ(LÖ)CH SUCH  
 Kruunupään Riki - Flötmarkens Tiina)(w)IM 
    
 Brukshundklasse Hannhund
62 Havahaugen's Resak NO42770/09, 26/02/09, Grå E: Landrø, Leif,  
 Lensvik, 7316 Lensvik O: Landrø Leif Edv, 7316 Lensvik (N J(B)CH  
 Sarek - N UCH N J(B)CH Havahaugen's Raisa)(w)1pr. /4  CK 
    
63Varg Av Raudberget NO39782/09, 02/04/09, Grå E: Kveum, Hans  
 Erik O: Kveum, Ivar/Flatmoen, Ann Kristin, 2670 Otta (N UCH NV-08  
 N J(L)CH A.F.Elgkronas Bamse - N J(B)CH Smalmyras Td-Arja)1pr.  
    
64 Gausbu Festus 13468/07, 26/04/07, Grå E: Hovland, Ole O:  
 Frantzen Stein, 3880 Dalen (FIN N J(L)CH FIN UCH Iisun Ilu - N  
 UCH Kvikki)(w)1pr.  
    
65A.F.Elgkronas Karo 06708/08, 21/01/08, Grå E: Kroken, Stein Ove  
 O: Fossmo Arne, 2630 Ringebu (N J(L)CH NMEL-06 Elglosens  
 Balder - A.F.Elgkronas Tinca)(w)1pr.  
    
66Skinnemoens Brum 05333/05, 03/03/05, Grå E: Roen, Jonny, Rute  
 527, 2870 Dokka O: Eidal Leif, 3350 Prestfoss (N UCH N J(L)CH  
 Kvitskjæret's Fant Von Fanterud - N J(L)CH Manta)(w)1pr. /3 CK 
    
67FIN UCH FIN JCH Rokuan Raketti Kaju FIN23403/06, 15/01/06, Grå  
 E: Veiby, Erik T O: Blek, Hannu, Finland (FIN UCH FIN JCH  
 Pakkaspojan Viksu - Rokuan Raketti Nadja)(w)2pr. 
    
68Kvernmomarka's Rapp 18322/06, 22/03/06, Grå E: Indal, Karl Ove  
 O: Helden Kjetil, 7660 Vuku (N J(L)CH Kvitskjæret's Bamse - Pei  
 Fang Stella)(w)1pr. /2 cert 4BHK 
    
69 Emil 27571/08, 29/05/08, Grå E: Bergheim, Ola O: Bergheim, Harald  
 Og Anne Lene/Larstuen, Sjur, 2850 Lena (N FIN J(L)CH  
 A.F.Elgkronas Jerv - Bella)(w)0pr. 
    
70 Timmy 12606/07, 26/02/07, Grå E: Odden, Marianne/ Homseth,  
 Anders O: Lutnæs, Nils Ole, 2427 Plassen (N J(B)CH N UCH NV-04  
 Lekåsen's Tyr - Sita)(w)1pr. 
    
71Gokstadhaugen's Janus 02774/08, 26/01/08, Grå E: Risdal,  
 Guttorm O: Sørum Irene E H Og Odd Gustav, 3271 Larvik (INT N S  
 UCH N S J(L)CH SV-02 Lotus - N S J(B)CH Gokstadhaugen's Lystige  
 Barlinn)1pr. /1   ck 1BHK BIR 
    
72Tuvliteften's Tro 01291/07, 01/12/06, Grå E: Strand, Karen Anna O:  
 Aasland Anne Britt Og Knut Asbjørn, 7710 Sparbu (INT N UCH N  
 J(B)CH Pei Fang Ruff - N UCH N J(B)CH Tuvliteften's Tundra)(w)1pr. 
    
73Kolbyjagets Miro 25538/08, 09/07/08, Grå E: Skjølås, Stian,  
 Jordmorvegen 12, 2090 Hurdal O: Nilsen Martin Rogstad, 2050  
 Jessheim (N S J(L)CH Timian - S N J(LÖ)CH Pystytuulen Timma)(w)1pr. /3 ck 
    
 Championklasse Hannhund
74N INT UCH NJ(B)CH SV-07 NORDV-07 WW-08 NV-09 Kato
08298/06, 09/04/06, Grå E: Normo, Roald, A. Slettensveg 13, 8661  
 Mosjøen O: Normo, Roald, 8661 Mosjøen (INT N CAN UCH N  
 J(B)CH Grom - INT NUCH NJ(BL)CH NORDV03 NV04 Luna)(w)1pr. /1 ck 2BHK 
    
75N UCH N J(B)CH Zoro 10620/07, 01/03/07, Grå E: Andersrød,  
 Oddvar J, Nålum, 1745 Skjeberg O: Bakke, Jo Terje Og Tone Merete,  
 2634 Fåvang (INT N UCH N J(B)CH NORDV-06 Fenris - N UCH  
 NORDV-06 Losnabakken's Sassi)(w)1pr. /2 ck 3BHK 
    
76INT/BEL/NEDCH CW-08 Barlestone Gustaf UK3090CR, 15/08/04,  
 Grey E: Poole, David & Marianne, 17 Moat Close, Bushey,, Wd233bs  
 Hertfordshire, Storbritannia O: Nichols, LE671FF, United Kingdom  
 (CH Barlestone Vosse - Barlestone Wyne)(w)1pr. /4 ck 
    
 Brukshundklasse Tispe
77Tussi 20210/05, 16/06/05, Grå E: Karlsen, Bjarne, Faarlund, 2848  
 Skreia O: Bergheim Harald/Annel/Larstuen S, 2850 Lena (N J(L)CH  
 Karro - Bella)(w)1pr. /2 ck 3BTK 
    
 Oppdretterklasse
78Opsahlåsens E: Solberg, Ole Kristian1pr. /1 HP 
    
 Norsk Elghund Grå Tisper
Ring: 2 Dommer: Øybakken, Kjell  
    
 Juniorklasse Tispe
79Lilli NO41152/09, 20/02/09, Grå E: Martinsen, Almar Og Idar O:  
 Holen, Per Arne, 2642 Kvam (N J(L)CH A.F.Elgkronas Eno - Lilli)2pr. 
    
80 Fjellskogen's Freia NO33633/10, 27/09/09, Grå E: Ruud-Wethal,  
 Gry-Heidi O: Vole Christian Og Jørgen, 2686 Lom (N J(L)CH  
 NMEL-06 Elglosens Balder - NV-07 Reina)(w)1pr. /3 HP 
    
81 Raisa NO50237/09, 28/06/09, Grå E: Haabeth, Andreas, Hopla, 7632  
 Åsenfjord O: Sirijord, Ståle, 8690 Hattfjelldal (VV-06 N UCH Pei Fang  
 Diser - N J(B)CH Tuvliteften's Tinka)(w)2pr. 
    
82Svartkamplia's Pepsi NO42047/09, 02/04/09, Grå E: Melsnes, Terje  
 O: Brandstad, Johan, 2640 Vinstra (N J(L)CH Flötmarkens Veiko -  
 Sikka)(w)1pr. /4 
    
83 Reisa NO41153/09, 20/02/09, Grå E: Holen, Per Arne O: Holen, Per  
 Arne, 2642 Kvam (N J(L)CH A.F.Elgkronas Eno - Lilli)1pr. 
    
84Losnabakken's P-L Bessi NO49920/09, 27/06/09, Grå E: Askje,  
 Jørund Håvard, Skålbygde 82, 3890 Vinje O: Langset, Geir Og Berit,  
 2635 Tretten (N UCH N J(L)CH Nordmolia's Leo - FIN JCH FIN UCH  
 FINV-06 Mäentaustan Pitsi)(w)1pr. /2 HP 
    
85A.F.Elgkronas Lara NO50805/09, 15/07/09, Grå E: Lunde, Jens O:  
 Fossmo, Arne, 2630 Ringebu (N UCH NV-08 N J(L)CH  
 A.F.Elgkronas Bamse - Cila)IM 
    
86Nika NO47796/09, 27/05/09, Grå E: Brude, Harry O: Nøsen, Torstein,  
 6440 Elnesvågen (FIN JCH Lehtikankaan Niki - Ronja)1pr. 
    
87 Stokkelvas Mira NO46197/09, 04/04/09, Grå E: Brekken, Hans  
 Christian, Ovrenvn 41, 2607 Vingrom O: Engen Per Trygve & Arve,  
 2836 Biri (FIN JCH Lehtikankaan Niki - N J(L)CH Stella)(w)1pr. /1 CK 
    
88 Lisa NO55205/09, 04/08/09, Grå E: Odden, Laila N. Og Kjell O:  
 Heggbrenna, Håkon Og Klara, 2422 Nybergsund (Timmy - Ronja)(w)2pr. 
    
89 Tverrålia's Nikki NO58581/09, 25/08/09, Grå E: Holter, Martin  
 Tvengsberg O: Rustestuen Magne, 2880 Nord-Torpa (N J(L)CH  
 A.F.Elgkronas Eno - Væsjan's Tassi)(w)2pr. 
    
 Unghund Klasse Tispe
90 A.F.Elgkronas Fia NO37240/09, 10/03/09, Grå E: Ulberg, Knut O:  
 Fossmo, Arne, 2630 Ringebu (FIN JCH Lehtikankaan Niki - Elgheias  
 Pia)(w)1pr. /1 CK 
    
91A.F.Elgkronas Mira NO37243/09, 10/03/09, Grå E: Trandem, Olav  
 O: Fossmo, Arne, 2630 Ringebu (FIN JCH Lehtikankaan Niki -  
 Elgheias Pia)2pr. 
    
92 Molly NO34109/09, 24/01/09, Grå E: Vestli, Trond O: Løseth, Jan  
 Petter, 7232 Lundamo (N J(B)CH Sarek - Pei Fang Hera)2pr. 
    
93Opsahlåsens Tinka NO40759/09, 18/03/09, Grå E: Johansen,  
 Steffen, 2415 Heradsbygd O: Brøtmo Kåre, 2415 Heradsbygd (N  
 UCH N J(B)CH Balder Av Tallo - N J(B)CH Smalmyras T-R Silva)(w)1pr. /2 HP 
    
94 Mira NO33410/09, 26/12/08, Grå E: Mittet, Oddvar, Nerland, Nerland,  
 6364 Vistdal O: Haugen, Amund, 2670 Otta (N UCH N J(B)CH Grom  
 - Varjdalen's Kr Tinka)(w)IM 
    
95 Tyra NO45761/09, 19/02/09, Grå E: Rønningen, Martin O: Bale, Per  
 Kåre, 2110 Slåstad (N JCH Vindmyras Potin - Frida)2pr. 
    
96 Molly NO51699/09, 09/04/09, Grå E: Magnor, Steffen, 2410 Hernes  
 O: Lundberg, Bjørn Willy, 2410 Hernes (FIN UCH FIN JCH N J(L)CH  
 Karpaasin Pave - N S J(L)CH N S UCH Blomskogens Kaisa)(w)2pr. 
    
97 Mira NO44478/09, 13/02/09, Grå E: Berg, Ola O: Østgård, Trond  
 Vidar, 2900 Fagernes (N S J(L)CH N S UCH Jarko - A.F.Elgkronas  
 Frøya)2pr. 
    
 Åpen Klasse Tispe
98Haugtussa 20882/04, 10/05/04, Grå E: Løvdal, Morten O:  
 Anderssen, Åse S, 2004 Lillestrøm (Raggen - Jeppedalens Pia)IM 
    
99 Hera Av Lirebu 14558/08, 18/03/08, Grå E: Hauan, Espen,  
 Engerlinna 958, 2864 Fall O: Egge Per, 2879 Odnes (N JCH N UCH  
 Væsjan's Rugg - Mira Av Lirebu)(w)2pr. 
    
100 Skinnemoens Bika 02304/08, 14/12/07, Grå E: Leine, Jon Sigurd O:  
 Eidal, Leif, 3350 Prestfoss (INT N UCH N J(B)CH NORDV-06 Fenris -  
 N J(L)CH Manta)(w)1pr. /4 
    
101Toya 07499/07, 24/12/06, Grå E: Wæhre, Gunnil, Vollan Ytre, 7530  
 Meråker O: Jøssund, Sturla, 7745 Oppland (N J(B)CH Elgbua's Varg  
 - N J(B)CH Raisa)(w)1pr. /2 
    
102Kvithøvdlia's Gaia 23295/08, 18/03/08, Grå E: Furulund, Kjetil O:  
 Skattebo Kjell Og May, 2940 Heggenes (Bark - Tinka)2pr. 
    
103Midtskogmarkas Tyra 04691/07, 06/02/07, Grå E: Holden, Einar O:  
 Myrhaug, Rune, 7340 Oppdal (N J(B)CH N UCH NV-04 Lekåsen's  
 Tyr - N J(B)CH Gråfelddråpas Raya)(w)2pr. 
    
104Laika 18389/06, 10/06/06, Grå E: Bråten, Jan Ivar O: Håkenåsen,  
 Hein, 2324 Vang På Hedmark (Hovland's Finn - Åste)IM 
    
105 Nordhuelia's Ronja 07847/08, 26/03/08, Grå E: Westerheim,  
 Henning O: Grøndahl Ivar, 2340 Løten (N J(L)CH Benjamin - N  
 J(L)CH Tussi)2pr. 
    
106Trulte NO31227/09, 22/03/08, Grå E: Rønningen, Bente,  
 Solhaugjordet 16, 2822 Bybrua O: Mathiesen, Haaken Eric, 2091  
 Hurdal (Fenris - Væsjan's Lady Diana)(w)1pr. /1 CK BIM 1BTK 
    
107Nordhuelia's Mira 07848/08, 26/03/08, Grå E: Andersen, Morten O:  
 Grøndahl Ivar, 2340 Løten (N J(L)CH Benjamin - N J(L)CH Tussi)(w)1pr./ 3 
    
108Elgjakten's Hera 00450/08, 13/12/07, Grå E: Ruud, Ole Kristian O:  
 Lagesen Erling, 7717 Steinkjer (Elgjakten's Skog - Elgtuppa)2pr. 
    
109Kolbyjagets Kaisa NO37030/09, 17/12/08, Grå E: Ånestad, Jon O:  
 Nilsen Martin Rogstad, 2050 Jessheim (FIN JCH Esmiran Leevi - FIN  
 JCH Kaivoskummun Riitu)2pr. 
    
 Brukshundklasse Tispe
110Dina NO30505/09, 23/11/08, Grå E: Rimstad, Asbjørn, Flata, Unn  
 Solli Rimstad, 6630 Tingvoll O: Trøen, John, 7380 Ålen (INT N UCH  
 N J(B)CH NORDV-06 Fenris - N J(B)CH NMEB08 Smalmyras  
 Td-Tyri)(w)IM 
    
111Birka 10602/08, 16/03/08, Grå E: Pettersen, Kjell O: Fredheim, Vidar,  
 2555 Tufsingdalen (Skjæråsen's Kalle - N J(B)CH Donna)(w)2pr. 
    
112 Smalmyras R-R Tara 26789/08, 05/10/08, Grå E: Lileng, Sverre Og  
 Yvonne, 2427 Plassen O: Lileng Sverre, 2427 Plassen (N UCH N  
 J(L)CH Rago - INT N UCH N J(B)CH NORDV-04 Smalmyras  
 Td-Raisa)(w)1pr. / 1 Cert 2BTK 
    
113 Kvernmomarka's P-D Luna 10693/08, 06/04/08, Grå E: Indal,  
 Thomas/ Aasgaard, Rita M., Inndal, 7660 Vuku O: Helden, Kjetil Olav/  
 Halvorsen, Heidi Karin B., 7660 Vuku (VV-06 N UCH Pei Fang Diser -  
 N J(B)CH Kvernmomarka's Pia)(w)1pr. / 3 CK 4BTK 
    
114 SV-10 WW-10 Skinnemoens Bettan 02305/08, 14/12/07, Grå E:  
 Eidal, Leif, Skinnemoen, 3350 Prestfoss O: Eidal, Leif, 3350  
 Prestfoss (INT N UCH N J(B)CH NORDV-06 Fenris - N J(L)CH  
 Manta)(w)1pr. 
    
115Nadja 27711/07, 03/08/07, Grå E: Tangen, Roar, Tunndalen, 2500  
 Tynset O: Eskedal, Anne Lise, 2560 Alvdal (N UCH N JCH Fk-Rai -  
 Sissja)(w)1pr. /4 CK 
    
116Tanja 26558/08, 02/04/08, Grå E: Stokkli, Mikkel Voll O: Kosberg,  
 Kåre, 7392 Rennebu (Sako - Mira)(w)1pr. 
    
117Grytosens Bju 10300/08, 14/03/08, Grå E: Skogum, Egil, Flaten,  
 2682 Lalm O: Skogum, Egil, 2682 Lalm (N J(B)CH King - Katla Av  
 Kvernenget)(w)1pr. 
    
 Veteranklasse Tispe
118Kaisa 08796/99, 06/04/99, Grå E: Martinsen, Almar O: Løkken, Svein  
 Erik, 2480 Koppang (N J(L)CH Grasmobanens Truls - Lissi)1pr. /1 HP 
    
 Norsk Elghund Sort
Ring: 2 Dommer: Øybakken, Kjell  
    
 Juniorklasse Hannhund
119 Tikko NO53249/09, 15/09/09, Sort E: Nilsen, Alf O: Sørløkk, Stig,  
 7336 Meldal (N UCH Bøvrafallets Legolas - N J(B)CH Forsethbergets  
 Monja)3pr. 
    
120 Sisotindens Troy NO57098/09, 19/10/09, Sort E: Langlien, Kjell R O:  
 Fagerbakk, Ole Henrik, 8226 Straumen (Rago - INT N UCH N  
 J(B)CH Sisotindens Tikka)(w)1pr. / 1 CK 
    
121Ricko NO44777/09, 09/05/09, Sort E: Flenstad, Kjell O: Eriksen,  
 Øyvind, 1954 Setskog (N UCH Peik - N J(B)CH Frøya)(w)1pr. /2 CK 
    
122Sisotindens Rolex SE17188/2010, 19/10/09, Svart E: Pihlgren,  
 Christin, Göksbol Bråten 1, 67195 Klässbol, Sverige O: Ole Henrik  
 Fagerbakk, 8226 Straumen (Rago - INT N UCH N J (B)CH  
 Sisotindens Tikka)(w)2pr. 
    
123 Frolingens Sarek NO38023/09, 07/03/09, Sort E: Fallbakken, Lars  
 O: Flatås, Arve, 7600 Levanger (N UCH Serinabakken-Carex - INT N  
 S UCH N J(B)CH S J(LE)SH Frolingens Mira)(w)2pr. 
    
 Åpen Klasse Hannhund
124Marco 12365/05, 07/05/05, Sort E: Aarstad, Heidi Bråten O:  
 Rønningsgrind, Odd-Einar, 7387 Singsås (Saug's Flink - Simba)(w)2pr. 
    
125 Kullskogens Varg 10373/07, 22/04/07, Sort E: Andresen, Edgar,  
 1923 Sørum O: Kullerud Arnfinn, 1735 Varteig (INT N UCH Svart  
 Hunden's Brage - Tussi Av Elgberget)(w)1pr. /1 
    
 Brukshundklasse Hannhund
126 Rønninglia's Resto NO47165/09, 23/05/09, Sort E: Johansen, Stein,,  
 Smedbølvn 14, 1430 Ås O: Haugen Nils, 6610 Øksendal (N J(B)CH  
 Saug's Mikke - N J(B)CH Frolingens Mikki)(w)2pr. 
    
127Bamse 04289/08, 17/11/07, Sort E: Brandtzæg, Tor O: Midtflå,  
 Nann-May Kregnes Og Morten, 7234 Ler (N UCH N J(B)CH Rajo - N  
 J(B)CH Shakkira)(w)1pr./ 1 Cert 1bhk 
  BIR 
128Festus Til Varg Av Elgberget 22666/07, 05/06/07, Sort E: Vatle,  
 Einar O: Kullerud Hege Og Pål Asbjørn, 1735 Varteig (N UCH  
 NV-04-06 Varg Av Elgberget - Svart Hunden's Binna)(w)2pr. 
    
129Svart Hunden's Eike 05768/08, 02/02/08, Sort E: Stee, Vidar, Lom,  
 2686 Lom O: Storhaug, Tore, 5452 Sandvoll (N UCH  
 Serinabakken-Carex - N J(B)CH N UCH Ville Av Harvehaugen)(w)1pt. /2 CK 
    
130 Ccbrådd 12403/07, 27/04/07, Sort E: Solbakken, Tor, Hornmoen,  
 2412 Sørskogbygda O: Nave, Kai, 6711 Bryggja (Saug's Kaiser -  
 Kiara)(w)1pr. /3 
    
 Championklasse Hannhund
131 N UCH NV-07-09 Svart Hunden's Dino 21795/06, 26/09/06, Sort E:  
 Setseng, Kjell-Erik O: Storhaug Tore Og Berit Ø, 5452 Sandvoll  
 (Saug's Flink - N J(B)CH N UCH Ville Av Harvehaugen)(w)1pr. /2 CK 3BHK 
    
132 N UCH Tolonagis Woy 05897/05, 14/03/05, Sort E: Jørgensen, Eldor  
 O: Nygård Stig, 7980 Terråk (Falko Av Harvehaugen - Saug's Raya)1pr. /1 CK 2BHK 
    
 Juniorklasse Tispe
133Tika NO44779/09, 09/05/09, Sort E: Langdalen, Per O: Eriksen,  
 Øyvind, 1954 Setskog (N UCH Peik - N J(B)CH Frøya)(w)2pr. 
    
134Sisotindens Spora NO57100/09, 19/10/09, Sort E: Larsen, Nikolai  
 F./Fagerbakk, Ole H, Helland, 8226 Straumen O: Fagerbakk, Ole  
 Henrik, 8226 Straumen (Rago - INT N UCH N J(B)CH Sisotindens  
 Tikka)(w)2pr. 
    
135Tica NO56695/09, 22/09/09, Sort E: Finseth, Trond/Bakke, Camilla  
 O: Eikenes, Bjørn Kåre, 6828 Hestenesøyra (Azzo - Stella)(w)IM 
    
136Lady Chenga NO33339/10, 07/11/09, Sort E: Moen, Gunn  
 Åse/Johannesen, Eirik O: Jacobsen, Leif, 3516 Hønefoss (N UCH  
 Frolingens Ask - Aileah)(w)1pr./ 1 HP 
    
 Unghund Klasse Tispe
137 Fauna Av Bjønnsteg 24137/08, 21/09/08, Sort E: Dyreng, Kjetil O:  
 Varanes, Leiv Trygve/Teigen, Marit, 5453 Utåker (N J(B)CH Saug's  
 Mikke - Sofi Av Bjønnsteg)(w)1pr. /1 CK 
    
138Tyri NO30286/09, 02/12/08, Sort E: Løvlien, Anita Asbjørnsen,  
 Yksetveien 124, 2380 Brumunddal O: Terland, Sigurd, 4370  
 Egersund (INT NORD DK UCH N S J(B) Balder - Svart Hunden's  
 Dixie)(w)1pr. / 2 CK 
    
 Åpen Klasse Tispe
139 Kullskogens Frigg 10376/07, 22/04/07, Sort E: Slåtten, Tore,  
 Mælumsgutua 1, 2330 Vallset O: Kullerud Arnfinn, 1735 Varteig (INT  
 N UCH Svart Hunden's Brage - Tussi Av Elgberget)(w)2pr. 
    
 Brukshundklasse Tispe
140Black Madonna NO50967/09, 13/06/09, Sort E: Snuruås, Ingunn/Lo,  
 Ove Helge O: Melsnes, Bjørn, 2266 Arneberg (Saug's Mikkel - Svart  
 Hunden's Bess)(w)1pr./ 2 
    
141Forsethbergets Nora 04924/04, 12/03/04, Sort E: Børve, Lars O:  
 Bua Laila/ Haugen Jan Forseth, 6610 Øksendal (King - N J(B)CH N  
 UCH NV-99 NORDV-02 Lotta)(w)2pr. 
    
142 Rønninglia's Kira 12213/08, 25/02/08, Sort E: Røkkum, Anders O:  
 Haugen Nils, 6610 Øksendal (N J(B)CH Saug's Mikke - N J(B)CH  
 Frolingens Mikki)(w)2pr. 
    
143Frøy NO44782/09, 09/05/09, Sort E: Lynes, Rigmor/Haulan, Knut O:  
 Eriksen, Øyvind, 1954 Setskog (N UCH Peik - N J(B)CH Frøya)2pr. 
    
144Skinnfjellets Silva S65922/2007, 24/10/07, E: Normann, Erling,  
 Rønningvn 10, 8250 Rognan O: Samuelsson, Nils Erik, Sverige  
 (Rambo - Emma)(w)1pr. / 1 Cert 4btk 
    
145 Centa Av Hjortahaugen 21677/07, 23/07/07, Sort E: Ragnhild, Hope  
 O: Rusten, Kjell Atle, 5452 Sandvoll (Acick Av Bjønnsteg - N J(B)CH  
 N UCH Cita)(w)2pr. 
    
146Fjellbandets Majka 12474/07, 19/04/07, Sort E: Hugubakken,  
 Steinar O: Elgaaen Morten, 3890 Vinje (INT N UCH N J(B)CH  
 NORDV-02 Simba - N J(B)CH Fort Hjort Nana)(w)1pr. / 3 
    
 Championklasse Tispe
147 INT N UCH N J(B)CH Sisotindens Tikka 08312/03, 27/03/03, Sort E:  
 Fagerbakk, Ole Henrik, Helland, 8226 Straumen O: Fagerbakk Ole  
 Henrik, 8226 Straumen (N J(B)CH G-Rago Av Bjønnsteg - N J(B)CH  
 Saug's Mira)(w)1pr. /1 CK 1btk bim 
    
 Russisk-Europeisk Laika
Ring: 1 Dommer: Haagenrud, Nils-Erik  
    
 Åpen Klasse Tispe
148Svänvikens Zarya S33648/2009, 28/03/09, Sort/Hvit E: Wessing-De  
 Haas, Jolanda O: Eriksson, Morgan, Sverige (Laikalady's Tsar  
 Ahovoy Pjotr - N UCH FI UCH Dana)(w)3pr. 
    
 Veteranklasse Tispe
149 Kiara NHSB2375413, 07/02/99, Sort/Hvit E: Wessing-De Haas,  
 Jolanda O: Mustin, S, Russland (Dick - Kama)(w)2pr. 
    
 Svensk Hvit Elghund
Ring: 2 Dommer: Øybakken, Kjell  
    
 Juniorklasse Tispe
150Frøya NO45022/09, 29/04/09, Hvit E: Tørhaug, Stian, 2580 Folldal O:  
 Tørhaug, Stian, 2580 Folldal (Peik - Chafsa)(w)1pr. /1 
    
 Åpen Klasse Tispe
151Raja NO37905/09, 06/03/09, Hvit E: Rønning, Ann Christin O:  
 Asklund, Erik, 7690 Mosvik (Ville - N J(B)CH Zizi)(w)1pr. /1 CK 1BTK BIR 
    
 Vestsibirsk Laika
Ring: 1 Dommer: Haagenrud, Nils-Erik  
    
 Unghund Klasse Tispe
152Kanneparkens Frøia S22112/2009, 15/02/09, E: Hagen Kjell Terje  
 O: Bystrøm Bengt og Jan, Sverige (Kanneparkens Astok - Lina Av  
 Krokslett)1pr./1 
    
 Åpen Klasse Tispe
153 Serebjanka Dina 03153/07, 04/12/06, Gulbrun/Hvit E: Henriksen,  
 Dan O: Trovåg Gunn Og Trond, 2240 Magnor (Ivan - Känneparkens  
 Lupa)2pr. 
    
154 Serebjanka E Kira 23486/08, 06/10/07, Beige/Hvit E: Svendsgard,  
 Kari Og Bjørn O: Trond A Trovåg, 2240 Magnor (Ivan - Känneparkens  
 Laika)3pr. 
    
 Østsibirsk Laika
Ring: 1 Dommer: Haagenrud, Nils-Erik  
    
 Åpen Klasse Tispe
155 Shara 00685/08, 01/12/07, Hvit/Brun E: Solvang, Arild-Bjørn O: Svee,  
 Roar, 7357 Skaun (N UCH Niko - Shania)(w)2pr. 
    
 Brukshundklasse Tispe
156 R/S Karma 15030/08, 05/10/07, Lysegrå/Beige E: Gjersvold, Steinar,  
 Lundamo, Samsjøveien, 7232 Lundamo O: Sæther, Roar, 1903 Gan  
 (R/S Steffano - R/S Lema)(w)2pr. 
    
    
9003 2pr. 

Gruppe 5.Jagende spisshunder.
Kontakt person: Anita Kleven Bjørnstad 90472344 /99441046 
Dommere:Nils E. Haagenrud –Norsk Elghund Grå Hann, Jämthund
Kjell Øybakken – NEG tispe + øvrige raser 
FORBEHOLD OM DOMMERENDRINGER 
Elektronisk påmelding:www.nkk.no innen 19.juli 2010 kr 350,- 
forlenget på web 27.juli kr 500,-Manuell påmelding:
#Påmeldingsskjema og avgift skal sendes innen 19.juli til :   
Elverumsutstillingen O.W.Nilssen, Aagård ,2340 Løten
# Påmelding på mail til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
# Påmeldingsavgift kr 380,- til kontonr. 0540 08 92743 skal
  følge Påmeldingen.
# HUSK RIKTIG KONTONUMMER
PS. Merk innbetalingen med reg. nr og rase.
Utenlandske utstillere må melde på elektronisk , NKK.  
 
UTSTILLING AV VALPER SØNDAG 8 AUGUST.
Påmelding fra kl 10.30.på utstillingsplassen.
Bedømmingen begynner kl. 11.00. Avgift 175,- 
 
VELKOMMEN TIL UTSTILLING 
 

Finn oss på Facebook