Løshundprøver resultater

 

To dagers samleprøve løshund Eidskog 2010

Resultater:
Nr 1 og vinner av CACIT: NEG   Älg Ols Ricko Eier: Stein Arve Solås og John Erik Vestad 171 poeng.
Nr 2: NEG  Asikkolahden Milla Eier: Roger Seigerud 169 poeng.
Nr 3: HL     Älebräks Troja Eier: Mikael Ivarson 167,5 poeng
Nr 4: NEG  Rokuan Raketti Kaju Eier: Erik T. Veiby/Bjørn Håkon Dokk 167 poeng.
Nr 5: JH      Kjennsbekkens Ruffa Eier: Jan Werner Martinsen/Ronny Fjeldskogen 166,5 poeng.
Nr 6 JH       Amundsen Eier: Ole Thomas Fladby 165,5 poeng.
Nr 7 KBJ    Herravavare Minna Eier: Jon Reidar Stormyrengen/Eva Staum 161 poeng.
Nr 8 NEG   Høgåsknappens Nelly Eier: Christer Jansson 158 poeng.
Nr 9 JH       Älgskallets Lizzi Eier: Ronny Karlsson 156,5 poeng.

NM Løshund 2010

I skog og fjellterreng i Østerdalen gikk løshund NM av stabelen den 14. og 15. oktober.

Hedmark Elghundklubb var representert med 3 hunder.

Etter 1.dag hadde NEG 08287/04 Storm til Isak Halvorsen 82,5 poeng og var så absolutt med å kjempe i teten.

Våre andre 2 hunder NEG 11722/04 Zorba til Trond Kaarfald og Jämthund 20744/02 Birk til Ronny Fjeldskogen hadde begge vært uheldige og funnet elg som ikke ville stå.  Dette førte dem langt ned på resultatlista etter første dag.

Dag 2 og nye muligheter.

Alle våre hunder finner elg og utfører meget gode prestasjoner andre dag.

Dette gjør at NEG Zorba havner på 12.plass, Jämt Birk havner på 11.plass.

NEG Storm sikrer Hedmark Elghundklubb pallplass (3pl.) med flott prestasjon også andre dag.

Hedmark Elghundklubb vil gratulere alle våre deltagere med fin innsats og Østerdalen Elghundklubb med fint arrangement.

Leder HEHK

Odd Arne Farsethås

Link til NM-sidene: http://82.147.37.156/nm2010/

 

Resultat Klubbmesterskap Løshund 2010

1. NEG - Uno, eier Ivar Grøndahl, 84,5 poeng, 1. premie

2. NEG - Zorba, eier Trond Kaarfald, 84,5 poeng, 1.premie

3. Jamt - Vestjamtens Catja, eier Anders Flugsrud, 40,5 poeng, 0. premie

4. NEG - Rio, eier Kjell Dybvik, 12 poeng, 0. premie


Hedmark EHK vil takke grunneiere som lot oss disponere terrengene under prøven, samt Jaktmark, Job zone, Skog og fritid/Kirkenær og Felleskjøpet/kirkenær med flotte premier.

 

 

 


SAMLET LØSHUNDPRØVE

2009

Klikk under her
Katalog Regnr Tittel Navn Rase Poeng Poeng Poeng Premie
1.dag 2. dag toalt
26 S46923/2007 SUCH SJ(LÖ)CH Bredvallfjällets Midas Jämthund 89 91,5 180,5 1
13 15340/07 Kolbyjagets Rusken NEG 82 81,5 163,5 1
9 S18475/2004 SJ(LÖ)CH Härkilas Figge Iii Jämthund 80,5 77 157,5 1
20 19680/07 Casper Jämthund

83,5

71

154,5

1

21 S68271/2005 SJ(LÖ)CH Ryvikens Irja Jämthund 75 67,5 142,5 2
10 17410/07 N UCH Botnebekken's Arro Jämthund 83,5 58 141,5 0
12 11747/05 N UCH Elgheias Ragg NEG 80 55,5 135,5 0
1 11369/05 Marco Jämthund 80 26,5 106,5 0
22 24491/03 Jaktvollens Figo Jämthund 71,5 34 105,5 0
7 s45171/2009 FINJCH Onnivaaran Allu Jämthund 80 19,5 99,5 0
28 S33056/2007 Älgskallets Gaztor Jämthund 84,5 10 94,5 0
18 05030/05 SJ(LÖ)CH Røsholmhøgda's Dina NEG 77,5 12 89,5 0
27 S33058/2007 SUCH SJ(LÖ)CH Älgskallets Izor Jämthund 72 6,5 78,5 0
24 S66299/2004 FIJCH SJ(L)CH Vindelfjällens Jålek ØSL 50 50 0
4 FIN23403/06 FIN JCH FIN UCH Rokuan Raketti Kaju NEG 44 44 0
5 10815/05 Ellisol's Ergo Jämthund 43 43 0
16 27693/07 Kvitskjæret's Viktor NEG 36,5 36,5 0
25 04757/04 INT N UCH Elgheias Binna NEG 20,5 20,5 0
8 S57179/2005 S N UCH SJ(LÖ)CH Holmsjøns Biggles Jämthund 16,5 16,5 0
29 27699/2007 Hamøjakkens Ragg Jämthund 13 13 0
30 00417/04 Veiderens King NEG 10 10 0

 

2 dagers separat løshund 2009/ 1 Dag`s separat løshund 2009

 


Resultater klubbmesterskap løshund 2009.

Klubbmesterskap for løshund i Hedmark Elghundklubb ble arrangert som planlagt den 20. september.

Tilsammen deltok 8 hunder på prøven som gikk i fine løshundterreng vest for Glomma i Hedmark.

Hedmark Elghundklubb vil takke alle skogeiere som stilte sine terreng til disposisjon og Felleskjøpet med fine premier.

Resultatliste:
Plass Hund Reg.nr Poeng Premiegrad Eier
1 Uno 09252/06 88.5 1. premie og Klubbmester Ivar Grøndahl
2 N Fin j(l)ch Storm 08287/04 88.5 1. premie Isak Halvorsen
3 Nord j(l)ch Zorba 11722/04 85 1. premie Trond Kaarfald
4 Veikulåsen M-R Ekko 08050/06 83 1. premie Per Tore Indseth
5 N j(l)ch MNEI08 Birk 20744/02 82 1. premie Ronny Fjeldskogen
6 N j(l)ch Vindmyras Potin 09505/05 51.5 0. premie Bent Gruehaugen
7 N S j(l)ch Jarko 11243/04 40 0. premie Lars Johan Nordseth
8 Botnebekken Arro 17410/07 12 0. premie Vidar Helgesen

Skogsprotokoller klubbmesterskap

Finn oss på Facebook